MENU

News

Tu dowiesz się wszystkich aktualności związanych z firmą Domeko.

Powrót do listy

Trochę egzotyki w mieszkaniu, czyli o podłogach bambusowych

Trochę egzotyki w mieszkaniu, czyli o podłogach bambusowych

Szukając desek podłogowych do naszego domu lub mieszkania, najczęściej wybieramy drewno rodzime takie jak dąb, jesion, buk czy orzech. Coraz popularniejsze stają się jednak również deski podłogowe wykonane z drewna egzotycznego, w tym między innymi z bambusa. Wyróżniają się one nie tylko oryginalnym wyglądem, ale również wysokimi walorami użytkowymi.

Bambusowe deski podłogowe produkuje się ze skręconych, a następnie sprasowanych włókien, dzięki czemu wyróżniają się niezwykłą twardością – trzy razy wyższą niż w przypadku desek dębowych. Są również bardzo odporne na wgniecenia, stabilne wymiarowo w przypadku zmian w poziomie wilgotności oraz nie odbarwiają się pod wpływem promieniowania UV. Pozwala to na ich wykorzystywanie nawet w bardzo intensywnie użytkowanych pomieszczeniach mieszkalnych oraz w obiektach użyteczności publicznej, takich jak biura, hotele czy restauracje.

Dodatkowo wszystkich, którzy dbają o przyrodę, ucieszy fakt, że pozyskiwanie bambusa nie wiąże się z wycinką lasów, ponieważ rośnie on na plantacjach, a wycinane są tylko poszczególne łodygi, a nie całe rośliny.

Oferowane przez firmę Domeko deski bambusowe wyróżniają się nie tylko trwałością i łatwym montażem, ale przede wszystkim egzotycznym pięknem, stąd ich coraz większa popularność.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą firmy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *