MENU

News

Tu dowiesz się wszystkich aktualności związanych z firmą Domeko.

Powrót do listy

Aranżacja łazienek w 2019. Jakie trendy pokochali Polacy?

płytki ceramiczne

Łazienka powinna być nie tylko funkcjonalna, ale także estetyczna. Jest to bowiem pomieszczenie, w którym spędzamy sporą ilość czasu rano i wieczorem. Przyjemnie jest zażywać długich kąpieli w komfortowym, eleganckim otoczeniu, dlatego projektując łazienkę, zadbaj również o to, jak będzie się prezentowała. A jakich wyborów Polacy dokonywali najczęściej w 2019 roku?

Wielki powrót drewna

Jednym z bardziej popularnych sposobów wykańczania łazienek w ubiegłym sezonie było wykorzystanie drewna; od drobnych, drewnianych akcentów, przez elementy wyposażenia wykonane z naturalnego surowca, po wykładanie drewnem całej podłogi czy ścian. Jeśli i tobie spodobał się ten trend i jeśli zamarzyłeś właśnie o przytulnej, rustykalnej łazience, pamiętaj, aby wybierać drewno o najniższym parametrze skurczu, czyli najmniej odkształcającym się. Na podłodze ułóż twarde, lite deski. Gatunki drewna, które najlepiej sprawdzą się w łazienkach to:

  • modrzew,
  • dąb,
  • tek,
  • dous-się,
  • iroko.

Płytki ceramiczne imitujące marmur i beton, czyli hit sezonu

Absolutnym hitem w aranżacji łazienek w 2019 było wykończenie jej płytkami, imitującymi marmur oraz beton. Płytki do złudzenia przypominające marmur doskonale sprawdzają się w eleganckich, wysublimowanych wnętrzach. Warto wówczas zainwestować w łazienkę trochę więcej funduszy i dobrać droższe, bardziej luksusowe baterie łazienkowe oraz inne dodatki. Dostępne w naszej ofercie płytki imitujące marmur są niezwykle trwałe, zachowane w kolorystce bieli oraz szarości. Dzięki specyficznym wzorom, takim, jak na prawdziwym kamieniu są nie do odróżnienia od naturalnego surowca. Łatwe w utrzymywaniu w czystości, szybko podbiły serca klientów. Z kolei płytki ceramiczne przypominające beton będą idealnie nadawały się do nowoczesnych, loftowych łazienek. Podczas gdy płytki marmurowe stanowią ozdobę samą w sobie, wykańczając łazienkę płytami ceramicznymi, imitującymi beton, możesz zaszaleć z kolorowymi, designerskimi dodatkami, które będą wyraźnie wyróżniać się na ich tle.     

Łazienka w… czerni!

Na końcu warto wspomnieć o ciekawym trendzie, czyli używaniu czerni do wykończenia łazienki w miejsce klasycznej bieli. Jeśli twoje pomieszczenie jest duże, warto wykorzystać czarne płytki podłogowe lub ścienne, jeśli natomiast łazienka jest mała i nie należy jej optycznie pomniejszać czarnym kolorem ścian, zdecyduj się na ciemne, eleganckie dodatki, wspaniale prezentujące się na tle tradycyjnej bieli.

Ubiegłoroczne trendy w aranżacji łazienek z pewnością będą jeszcze obowiązywały przez część następnego sezonu, dlatego warto się z nimi zapoznać. Może coś szczególnie cię zainspiruje i odmienisz wygląd swojej łazienki?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *