MENU

News

Tu dowiesz się wszystkich aktualności związanych z firmą Domeko.

Powrót do listy

Aranżacja łazienki w ciemnych kolorach

łazienki w ciemnych kolorach

W łazienkach urządzonych w tradycyjny sposób zwykle przeważa biel albo pastelowe kolory. Modny ostatnio styl skandynawski to również jasne barwy pasujące do naturalnych materiałów, takich jak drewno i kamień. Jednak interesującą opcją, która znajduje coraz większą liczbę entuzjastów, są łazienki urządzone w czerni albo w innych bardzo ciemnych barwach. Takie kolory wbrew pozorom nie muszą przytłaczać ani kojarzyć się z klaustrofobicznością, ale użyte w odpowiedniej aranżacji dodadzą wnętrzu prawdziwej elegancji i klasyczności.

 

Elementy dodatkowe

Łazienka jest często niewielkim pomieszczeniem, dlatego aranżację w ciemnych barwach warto uzupełnić o elementy dające wrażenie przestrzeni, tak aby dodatkowo optycznie jej nie zmniejszać ani nie wprowadzać atmosfery przytłoczenia. Znakomitym pomysłem w takim przypadku jest wykorzystanie dużej ilości szkła na ścianach albo luster odbijających wnętrze i dzięki temu stwarzających efekt jego wizualnego powiększenia. Warto również wiedzieć, że na optyczne zwiększenie przestrzeni wpływają nie tylko lustra, ale również wszelkie inne powierzchnie błyszczące, na przykład fragmenty ścian czy podłogi, a także umiejętnie dobrane lampy i panele oświetleniowe.

 

Połączenia z innymi kolorami

W naszej łazience możemy zdecydować się na dominację czerni, którą jednak warto łączyć z innymi barwami, co owocuje uzyskaniem jeszcze bardziej spektakularnego efektu końcowego. Klasycznym duetem do czerni i innych ciemnych barw jest biel, którą możemy wykorzystać na przykład w meblach łazienkowych czy ceramice sanitarnej. Czerń komponuje się również bardzo dobrze ze złoceniami, ponieważ nabiera wtedy wytworności i elegancji, a my w tak urządzonym wnętrzu łazienki czujemy się niezwykle luksusowo. Inną propozycją może być także połączenie czarnego koloru z drewnem lub materiałami imitującymi jego barwę i strukturę. Dzięki takiemu duetowi czerń stanie się mniej mroczna i bardziej swojska, a wnętrze będzie rozjaśnione ciepłą barwą drewnianych elementów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *