MENU

News

Tu dowiesz się wszystkich aktualności związanych z firmą Domeko.

Powrót do listy

Co warto wiedzieć przed zakupem umywalki?

umywalka

Remont łazienki zmusza właścicieli mieszkań i domów do podejmowania trudnych decyzji. Jedną z nich jest wybór idealnej umywalki. Wydawać by się mogło, że nie ma w nim nic trudnego, jednak warto poznać kilka faktów, zanim wybierzemy się na zakupy.

Duża czy mała?

Osoby posiadające niewielkie łazienki często zastanawiają się, czy nie wygospodarować w nich więcej miejsca kosztem rozmiaru umywalki. Jeśli tylko jest taka możliwość, nie warto tego robić. Z dużej umywalki po prostu wygodniej się korzysta. A jeśli głębiej się nad tym zastanowimy, korzystamy z niej o wiele częściej, niż z prysznica czy wanny. Duża umywalka umożliwia komfortowe mycie zębów czy golenie. Z kolei 10 czy 20 cm uzyskane dzięki montażowi mniejszego modelu, przeważnie nic w aranżacji łazienki nie zmieniają.

Zwykła czy misa?

Od kilku lat niezwykle modne stały się umywalki przypominające misy. Mają ciekawy design, dostępne są w wersjach klasycznych, jak i kolorowych. Wbrew pozorom, te oryginalne umywalki nie są bardzo drogie. Warto jednak pamiętać o tym, że wymagają dokupienia wysokiej armatury, która sięgnie nad krawędź misy. Może ona być nieco droższa niż standardowe krany.

W komplecie czy nie?

Umywalkę warto kupić w komplecie od tego samego producenta, co wannę i toaletę. Odcienie bieli u różnych producentów mogą być inne. Po zamontowaniu sprzętów może okazać się, że umywalka jest jaśniejsza lub ciemniejsza niż znajdująca się tuż obok wanna.

Kwadratowa czy okrągła?

Chociaż kształt umywalki nie ma większego znaczenia dla stylu łazienki, przyjęło się, że kwadratowe i prostokątne umywalki montuje się łazienkach nowoczesnych, a zwykłe umywalki – w tradycyjnych. Ładna umywalka o klasycznych kształtach może być jednak z powodzeniem zamontowana w futurystycznej łazience, na pewno nie zepsuje ogólnego wrażenia. I odwrotnie: kwadratowa umywalka w tradycyjnej łazience nie będzie wydawała się nie na miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *