MENU

News

Tu dowiesz się wszystkich aktualności związanych z firmą Domeko.

Powrót do listy

Deska barlinecka czy panele podłogowe?

Deska barlinecka czy panele podłogowe?

Osoby urządzające swój nowy dom lub mieszkanie nie raz zastanawiają się, czym powinny wykończyć podłogę. Obecnie najpopularniejszymi rozwiązaniami na rynku są deska barlinecka i panele laminowane. Czym charakteryzują się oba rozwiązania? Sprawdźmy!

Deska barlinecka

Deska barlinecka to naturalny, drewniany produkt. I to wielu osobom wystarcza jako argument, żeby wybrać właśnie ją. Podłoga z naturalnego drewna jest piękna i niepowtarzalna. Prawdziwe drewno jest przyjemne w dotyku. Miło chodzi się po nim bosymi stopami, jest materiałem ciepłym. Deska barlinecka jest trwalsza niż panele laminowane. Trudniej uszkodzić ją upuszczając na podłogę coś ciężkiego, lub regularnie przesuwając po niej krzesłem. Bardzo ważne jest to, że nawet nadniszczoną podłogę można cyklinować by odzyskała dawną świetność. Osoby, które lubią zmiany na pewno ucieszy fakt, że deskę barlinecką można zafarbować na inny kolor, używając do tego celu specjalnych farb lub olejów. Jasną podłogę można więc w dość prosty sposób zmienić na ciemną, jeśli po kilku latach będziemy chcieli przearanżować wnętrze.

Panele laminowane

Panele laminowane to naprawdę obszerny temat. Na rynku dostępne są zarówno bardzo tanie panele, których trwałość pozostawia wiele do życzenia, jak i panele o wysokiej klasie ścieralności, które z powodzeniem mogą konkurować z deską barlinecką. Panele laminowane są wydają się być chłodne, gdy stajemy na nie bosą stopą. Nawet te dobrej jakości nie wyglądają tak pięknie i naturalnie, jak prawdziwe drewno. Minusem paneli jest to, że pojedynczego uszkodzenia nie da się zeszlifować – trzeba wymienić cały panel. Panele jednak bardzo łatwo się układa, a do tego mają dobre właściwości akustyczne i o wiele lepiej wyciszają pomieszczenia. Nie wymagają również specjalnej pielęgnacji, są niekłopotliwe w codziennym użytkowaniu. Kolejną zaletą paneli jest bogaty wybór wzorów, nieograniczony tylko do naturalnej kolorystyki drewna. Panele są zazwyczaj tańsze niż deska barlinecka co sprawia, że są bardzo popularne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *