MENU

News

Tu dowiesz się wszystkich aktualności związanych z firmą Domeko.

Powrót do listy

Dlaczego tradycyjna ceramika sanitarna jest biała?

Biała ceramika w łazience

Ceramika sanitarna powinna przede wszystkim odpowiadać potrzebom użytkowników. Cechują ją także estetyka, funkcjonalność i nowoczesność. Oprócz kształtu czy wielkości istotny jest także kolor.

Najbardziej tradycyjną i najczęściej spotykaną w łazienkach barwą jest biel. Dlaczego tak jest? Czy chodzi tylko o względy estetyczne?

Neutralny, a jednocześnie ponadczasowy wybór

Łazienka oprócz funkcji higienicznej powinna też zapewnić relaks. Biały kolor sprawia, że łatwiej się odprężyć, a poza tym nawet w pomieszczeniu pozbawionym światła słonecznego nasze odbicie nie ulegnie zniekształceniu. Moda na kolory jest zmienna. Decydując się na białą łazienkę, mamy pewność, że umywalka czy płytki po kilku latach nie będą wymagały wymiany, tylko dlatego, że ich kolorystyka nie wpisuje się już w trendy – biel jest ponadczasowa.

Styl i cena

Biała łazienka sprawdzi się w każdej stylistyce. Zarówno przy minimalistycznym projekcie, jak i nowoczesnej aranżacji. Poza tym biel nie musi być śnieżnobiała. Możecie Państwo nadać łazience stylu, decydując się na melanż albo mieszając matowe kolory z połyskującymi. Chcąc dodać pomieszczeniu nieco ekstrawagancji, można również dodać elementy z drewna, nieco czerni lub pastelowych kolorów. Decydując się na kolorowe akcenty na przykład na ceramicznych płytkach, ożywimy pomieszczenie. A co z kosztami? Aktualne trendy są z reguły droższe niż klasyka, dlatego biel zawsze znajduję się w obrębie korzystnych cen (przecież produkowana jest cały czas). Na samych płytkach można zaoszczędzić około 50% ceny. Koloru łazience można przecież dodać, wybierając wzorzyste, nietuzinkowe akcesoria.

Czy warto zdecydować się na białą łazienkę? Umywalka, wanna czy armatura mają służyć nam przez długie lata. Biały kolor sprawi, że nie będziemy musieli przejmować się przemijającymi trendami. Poza tym możemy przecież dodawać pomieszczeniu modnych barw, na przykład kolorowymi akcesoriami. Warto też pamiętać o cenie. Dzięki tradycyjnym rozwiązaniom łazienka będzie nie tylko estetyczna i ponadczasowa, ale także inwestując w jej remont, zaoszczędzimy niemałą kwotę, dzięki czemu satysfakcja z dokonanego wyboru będzie jeszcze większa.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *