MENU

News

Tu dowiesz się wszystkich aktualności związanych z firmą Domeko.

Powrót do listy

Jak czyścić elementy chromowane w łazience?

kran

Chromowane elementy wyposażenia łazienki takie jak np. baterie kranowe lub prysznicowe wymagają regularnej pielęgnacji. Bez niej na powierzchni kranu czy słuchawki prysznicowej szybko pojawiają się przebarwienia i osady. Kamień oprócz tego, że wygląda nieestetycznie, niszczy strukturę armatury, co prowadzi do tego, że przestaje ona pełnić swoje funkcje. Pielęgnacja chromowanej armatury wymaga jednak znajomości kilku podstawowych zasad, dzięki którym uniknie się uszkodzenia jej powierzchni. Jakich? O tym, jak czyścić chromowane wyposażenie w łazience, przeczytasz w dalszej części artykułu.

Jak dbać o chromowaną armaturę łazienkową?

Aby utrzymać w czystości chromowaną armaturę łazienkową, największe znaczenie ma jej regularne czyszczenie. Najlepszym rozwiązaniem byłoby wycieranie do sucha baterii kranowych i zestawów prysznicowych po każdym użytku. Taki plan brzmi jednak nie do końca realnie, ponieważ w codziennym biegu trudno znaleźć czas na porządki. O wiele łatwiej wygospodarować kilkadziesiąt minut raz na dwa-trzy dni. Wówczas chromowane elementy możesz przetrzeć za pomocą wilgotnej ściereczki, a następnie dokładnie wytrzeć do sucha. Do czyszczenia możesz użyć delikatnego detergentu takiego jak np. płyn do mycia naczyń lub środek dedykowany do czyszczenia chromowanych powierzchni.

Większe zabrudzenia oraz osady z kamienia skutecznie usuniesz natomiast przy użyciu naturalnych, domowych detergentów na bazie octu i sody oczyszczonej.  Dzięki regularnej pielęgnacji dostępna w naszym sklepie DOMEKO w Warszawie, armatura łazienkowa z pewnością na długo zachowa estetyczny wygląd. O czym jeszcze trzeba pamiętać? Czyszcząc chromowane elementy, nie zapomnij o tym, by;

  • używać wyłącznie delikatnych ścierek i gąbek, które nie zarysują powierzchni armatury,
  • zrezygnować z intensywnego szorowania,
  • stosować delikatne preparaty do czyszczenia, które nie zawierają w swoim składzie kwasu solnego oraz chloru,
  • nie stosować wybielaczy,
  • unikać past do czyszczenia i środków zawierających substancje ścierające, które mogą uszkodzić powierzchnię armatury,
  • zawsze po czyszczeniu, wycierać chromowane wyposażenie do sucha.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *