MENU

News

Tu dowiesz się wszystkich aktualności związanych z firmą Domeko.

Powrót do listy

Jak dbać o płytki w łazience?

Woman Cleaning Bathroom Tiles

Łazienka jest miejscem, w którym rozpoczynamy i kończymy swój dzień, mamy czas tylko dla siebie i możemy się w pełni zrelaksować. Nie dziwi więc fakt, że dużą wagą przykładamy do jej urządzenia. Na rynku dostępnych jest mnóstwo materiałów wykończeniowych, jednak od wielu lat na pierwszym miejscu plasują się płytki zarówno podłogowe, jak i ścienne. Są ona najpopularniejsze w aranżacji łazienek ze względu na swoje właściwości. Przede wszystkim są trwałe i odporne na zniszczenia mechaniczne i zarysowania, a dzięki nienasiąkliwości doskonale znoszą kontakt z wodą i wilgocią. Dzięki temu są łatwe w utrzymaniu czystości i sprawiają, że znacznie więcej czasu możemy poświęcić na własne czynności pielęgnacyjne, niż na pielęgnację łazienki. Nie znaczy to jednak, że w ogóle nie należy o nie dbać. Aby przez wiele lat cechował je nieskazitelny wygląd, powinniśmy wiedzieć, jak sprawić, żeby zawsze były czyste i wolne od osadów.

Dbałość o płytki zależy od ich rodzaju. Najczęściej wystarczy woda i szmatka lub też dodatek detergentu. Jeśli mamy do czynienia ze ściennymi płytkami ceramicznymi o gładkiej powierzchni, nie będziemy musieli poświęcać zbyt wiele czasu na ich pielęgnację. Regularne przecieranie i ściąganie kropel wody zapobiegnie powstawaniu kamiennych osadów i sprawi, że zawsze będą wyglądały jak nowe. Więcej pielęgnacji wymagają płytki podłogowe, szczególnie jeśli jest to gres. Aby przez długi czas zachował swoje właściwości trzeba go zaimpregnować specjalnymi środkami, dzięki czemu będzie znacznie bardziej odporny na kontakt z wodą, ale też łatwiejszy w utrzymaniu czystości. Najwięcej pielęgnacji w przypadku płytek wymagają łączące je fugi. W wyniku długotrwałego kontaktu z wodą może pojawiać się na nich nieestetyczny nalot. Należy więc pamiętać o ich regularnym czyszczeniu.

Do czyszczenia płytek można używać naturalnych, zrobionych samodzielnie preparatów na bazie octu i sodu oczyszczonej. W sklepach dostępnych jest też wiele specjalistycznych środków, które przeznaczone są do konkretnego rodzaju płytek. Przed każdym czyszczeniem warto jednak sprawdzić w niezbyt widocznym miejscu, czy dany środek jest bezpieczny. 

Regularna dbałość o płytki spowoduje, że przez wiele lat zachowają one nieskazitelny wygląd, a my będziemy się cieszyć wymarzoną łazienką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *