MENU

News

Tu dowiesz się wszystkich aktualności związanych z firmą Domeko.

Powrót do listy

Jaką baterię umywalkową wybrać?

Bateria umywalkowa

Bateria umywalkowa powinna być estetyczna i funkcjonalna. Dobrze jest, jeśli pasuje stylistycznie do aranżacji naszej łazienki. Wybór nie jest taki oczywisty, ponieważ w sklepach oferujących wyposażenie do łazienek jest dzisiaj mnóstwo różnych rodzajów baterii umywalkowych i dlatego decyzja staje się trudniejsza.

Baterie umywalkowe możemy podzielić ze względu na sposób montażu. Wyróżniamy:
• sztorcowe, czyli stojące – popularny model w polskich domach, jest montowana na umywalce
• ścienne natynkowe – montujemy ją na ścianie w taki sposób, że wszystkie elementy baterii (w tym korpus oraz uchwyty) są dla nas widoczne
• ścienne podtynkowe – montujemy ją na ścianie, ale korpus tej baterii jest ukryty w ścianie, widzimy tylko wylewkę i uchwyt
• wolnostojące – jest instalowana niezależnie od umywalki, może stać np. na blacie obok umywalki

Oprócz sposobu montażu warto zwrócić uwagę na liczbę uchwytów. Mamy baterie jednouchwytowe, w których strumień wody ustawia się zaledwie jednym uchwytem. To rozwiązanie jest bardzo wygodne w użytkowaniu oraz ekonomiczne, ponieważ nie trzeba ciągle regulować temperatury wody. Są też tradycyjne baterie dwuuchwytowe, które powoli odchodzą w zapomnienie. Dwa pokrętła spotyka się dzisiaj tylko w stylizacjach retro. Są też baterie bezuchwytowe, w których strumień wody uruchamia się dzięki czujnikowi ruchu. To rozwiązanie jest bardzo popularne w łazienkach publicznych, np. w centrach handlowych.

Warto szukać baterii, które będzie ekologiczna, czyli pozwoli nam zmniejszyć zużycie wody. Będzie to mieć pozytywny wpływ i na środowisko, i na nasz domowy budżet. Baterie jednouchwytowe są bardziej ekonomiczne od dwuuchwytowych.

Kolor baterii oraz materiał, z jakiego jest wykonana, powinien być dobrany do stylizacji wnętrza łazienki. W tym sezonie najmodniejsze są w łazienkach elementy matowo czarne oraz złote. Można wprowadzić je do naszego wnętrza właśnie w postaci armatury, która rewelacyjnie będzie się prezentować na tle białych ścian.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *