MENU

News

Tu dowiesz się wszystkich aktualności związanych z firmą Domeko.

Powrót do listy

Łazienka w stylu skandynawskim

Łazienka w stylu skandynawskim

Styl skandynawski nie wychodzi z mody od kilku lat. Większość osób pokochała minimalizm we wnętrzach, proste aranżacje i biało-szarą kolorystkę. Dzięki niemu udaje się uzyskać wrażenie przestronności nawet w małych pomieszczeniach. Styl skandynawski w mieszkaniu obejmuje nie tylko salon czy sypialnię, ale jest zauważalny nawet w małym przedpokoju i łazience. Jak urządzić tę ostatnią, by komponowała się z resztą mieszkania?

Baza: białe płytki

Urządzanie łazienki w stylu skandynawskim zaczynamy wybierając płytki ceramiczne. Muszą one oczywiście spełniać wymagania biało-szarej kolorystyki skandynawskiego stylu. Najlepiej zazwyczaj sprawdzają się płytki białe, zwłaszcza w małych łazienkach, gdyż optycznie je powiększają. W większych łazienkach można zastanowić się nad szarymi płytkami na podłodze, lub ułożeniem z nich wzorów na ścianach. Unikamy płytek wzorzystych i deseniami. Pamiętajmy o zasadzie minimalizmu. Bardzo popularne w stylu skandynawskim są płytki lekko wypukłe, przypominające nieco cegły. Dają ciekawy efekt na ścianie, nie wprowadzają jednak wizualnego chaosu.

Meble, ceramika i armatura

Jeśli chodzi o ceramikę, tu również kierujemy się zasadą minimalizmu. W stylu skandynawskim stawia się na tradycyjny biały kolor. Aby dodać nutkę nowoczesności można zdecydować się na ciekawy kształt wanny lub umywalki. Nie eksperymentujmy także z armaturą, która powinna mieć srebrny lub biały kolor. Bardzo ważny jest dobór mebli. Oczywiście znów powinniśmy postawić na prostotę. W skandynawskiej łazience świetnie sprawdzą się meble bez zdobień, banalne w formie. Dobrym wyborem będą szafki białe, ale także w kolorystyce naturalnego, jasnego drewna, które jest także charakterystycznym elementem stylu skandynawskiego. Ograniczmy ilość półek i półeczek, na których będą zalegały kosmetyki i chemia, gdyż będą wprowadzały wizualny chaos. Większość półek powinna być zabudowana. Surowość łazienki możemy ocieplić tekstyliami: szarym, frędzlowatym dywanikiem i puszystymi, dobrej jakości ręcznikami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *