MENU

News

Tu dowiesz się wszystkich aktualności związanych z firmą Domeko.

Powrót do listy

Mozaiki ceramiczne w łazienkach

Mozaika w łazience

Mozaiki ceramiczne najczęściej składają się z drobnych elementów o wymiarach od 1 do 5 cm. Ich kształty mogą być bardzo różne. Najpopularniejsze i zarazem najtańsze są klasyczne kwadratowe kostki. Takie mozaiki ceramiczne powstają z cięcia dużych płytek. Mozaikę taką można stosować we wnętrzach domu, a najlepiej sprawdza się w łazienkach lub pokojach kąpielowych.

Jak powstają mozaiki?

Mozaiki ceramiczne mogą być zrobione dwiema różnymi metodami. Jedna z nich polega po prostu na podklejaniu pod drobne elementy płytek ceramicznych specjalnej siatki z papieru albo tworzywa, które utrzymuje ją w plastrach. Taki rodzaj mozaiki jest wtapiany w zaprawę klejową w trakcje montażu i siatka ta nie jest nigdy usuwana. Druga metoda to naklejanie od strony licowej arkuszy folii, które zrywa się z niej zaraz po przyklejeniu mozaiki do powierzchni ściany czy podłogi. Dzięki takim formom współczesne mozaiki są bardzo wygodne w montażu. Nie trzeba już, tak jak to było w przeszłości, składać precyzyjnie pojedynczych małych kawałeczków. Daje to niebywałą oszczędność czasu i pracy.

Pasują do wielu wnętrz

Bogata oferta mozaik powoduje, że można dobrać odpowiedni produkt do niemal każdego wnętrza. Mozaika może być bardzo wyrazista i pełna kontrastowych połączeń kolorystycznych, ale także subtelna i delikatna, utrzymana w pastelowych barwach. W zależności od tego, na jaką aranżację łazienki się zdecydujemy, powinniśmy dopasować do niej odpowiednią mozaikę.

Pomieszczenia utrzymane w stylu klasycznym będą dobrze wyglądać z mozaikami czarno-białymi albo imitującymi różne kamienie (np. marmur).

Wnętrza w stylu vintage będą dobrze się komponować z mozaikami kolorowymi i fantazyjnymi. Wspaniale wyglądają w nich mozaiki mieniące się odcieniami bieli, szarości i złota, które rozświetla wnętrze i dodaje jemu niebywałej elegancji. W takich łazienkach można postawić na oryginalne kształty mozaiki, mogą to być malutkie sześciany albo opływowe kropelki składające się na ciekawy stylizowany wzór.

Najbardziej uniwersalne są mozaiki o jasnej kolorystyce i subtelnym wyglądzie. Takie wzory sprawdzą się w każdej łazience. Zarówno tej modernistycznej, jak i ciepłej i przytulnej. Można spokojnie zestawiać je z innymi płytkami i podczas każdego pobytu w łazience cieszyć nimi oczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *