MENU

News

Tu dowiesz się wszystkich aktualności związanych z firmą Domeko.

Powrót do listy

Najlepsze umywalki do dużych łazienek

Dwie umywalki w łazience

Duża łazienka daje duże pole do popisu. Spory metraż pozwala na realizację wielu różnych projektów. Zaprojektowanie dużej łazienki jest zadaniem łatwiejszym niż projektowanie małego pomieszczenia, ale jest to zadanie tylko pozornie łatwe. Już na etapie planowania warto dokładnie przemyśleć aranżację tego wnętrza i starannie dobrać do niego odpowiednią umywalkę. Wybór jest spory, oto kilka najpopularniejszych typów umywalek do większych metraży.

1. Dwie takie same umywalki obok siebie

Jest to niezwykle praktyczne rozwiązanie. Dwie jednakowe umywalki umieszczamy na jednej ścianie, jedną przy drugiej. Mogą być zamontowane na eleganckim drewnianym blacie, albo klasycznie być przymocowane do ściany. To idealne wyjście dla wielodzietnej rodziny, gdzie poranne i wieczorne godziny kojarzą się z czekaniem w kolejce do skorzystania z łazienki. Dwie umywalki z dwoma kranami i dwoma lustrami przyspieszają proces porannego wybierania się z domu.

2. Jedna długa umywalka z dwoma kranami

To kolejne rozwiązanie przyspieszające poranne wyjścia większej rodziny. Tak jak w poprzedniej opcji z umywalki mogą korzystać dwie osoby na raz.

3. Umywalka ze zintegrowanym dużym ceramicznym blatem

Sama umywalka (w sensie zagłębienia) może być standardowych rozmiarów, ale jest do niej dołączony przestronny ceramiczny blat, na którym można bez problemu poukładać dużo kosmetyków. Duże lustro nad tego typu umywalką pozwala jednej osobie na korzystanie z wody z kranu, a drugiej na np. wygodne wykonywanie makijażu. Dwie osoby mogą swobodnie stać obok siebie i komfortowo wykonywać toaletowe rytuały.

W dużych łazienkach należy pamiętać, aby dobrze oświetlić okolice umywalki. Światło powinno być jak najbardziej zbliżone do naturalnego, aby móc nałożyć perfekcyjny makijaż.

Projektując przestronną łazienkę, od razu zdecydujmy się na określony styl aranżacji. Inną umywalkę dobierzemy do nowoczesnego minimalistycznego wnętrza, a zupełnie inną do łazienki w stylu retro. Dobrze jest korzystać z gotowych serii przygotowanych przez producentów ceramiki łazienkowej. Umywalka, wanna i np. muszla klozetowa z jednej serii będą ze sobą dobrze współgrać, tworząc harmonijne wnętrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *