MENU

News

Tu dowiesz się wszystkich aktualności związanych z firmą Domeko.

Powrót do listy

Niekonwencjonalne rozwiązania – drewno w łazience

Niekonwencjonalne rozwiązania – drewno w łazience

Drewno jest materiałem naturalnym, pasującym zarówno do wnętrz urządzonych w tradycyjnym, jak i w nowoczesnym stylu. Wykorzystuje się je często jako materiał wykończeniowy w takich pomieszczeniach jak kuchnie, pokoje i korytarze. Możliwe jest również stosowanie drewna w pomieszczeniach o wysokiej wilgotności, na przykład w łazienkach i pokojach kąpielowych. Trzeba tylko pamiętać o wyborze odpowiedniego rodzaju elementów drewnianych i o ich zabezpieczeniu, aby nie uległy zniszczeniu w trudnych warunkach.

Na podłogi najlepiej nadają się deski lite wykonane z takich gatunków drewna jak dąb i modrzew, które ulegają jak najmniejszym odkształceniom w przypadku zmian wilgotności. Drewno w postaci elementów litych, klejonych czy paneli można zastosować także na ścianach łazienki.

Do przyklejenia desek do podłoża najlepszy będzie klej elastyczny, ponieważ drewno pracuje – czyli porusza się w związku z różnym poziomem wilgotności – i taki klej zabezpieczy powierzchnię drewnianą przed odkształceniami.

Dodatkowo samo drewno powinno zostać pokryte impregnatem, który ochroni je przed wilgocią, grzybami domowymi i pleśniowymi oraz przebarwianiem się. W ten sposób zabezpieczone elementy drewniane będą trwałe i estetycznie wyglądające przez bardzo długi czas.

Jeśli jednak nie chcemy lub ze względu na warunki nie możemy używać prawdziwego drewna, to znakomitą alternatywą są płytki gresowe drewnopodobne, które imitują fakturę i kolor drewnianych desek. Przy tym są tańsze i łatwiejsze w utrzymaniu, ponieważ nie wymagają olejowania ani lakierowania.

Inny ciekawy zamiennik to podłoga winylowa do złudzenia przypominająca drewno, którą montuje się bardzo szybko. Wyróżnia się wysoką odpornością na wilgoć i znakomicie nadaje się do montażu w przypadku ogrzewania podłogowego, które coraz częściej stosowane jest w łazienkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *