MENU

News

Tu dowiesz się wszystkich aktualności związanych z firmą Domeko.

Powrót do listy

Nietypowe baterie umywalkowe. Pomysłowe rozwiązania

bateria umywalkkowa

Łazienka to specyficzne pomieszczenie, które musi być komfortowe dla użytkowników z różnych grup wiekowych, funkcjonalne w czasie codziennego wykorzystywania, a jednocześnie eleganckie i estetyczne. Aby osiągnąć wszystkie te cele, warto korzystać z nowoczesnych rozwiązań, które pozwalają podejść do tematu aranżowania przestrzeni w zupełnie innowacyjny sposób. Co ważne, liczą się nie tylko główne, widoczne na pierwszy rzut oka elementy, ale także drobne, z pozoru nieistotne detale. Przykładem może być bateria umywalkowa. Jaki model wybrać, tak by był on jednocześnie wygodny i estetyczny? I z jakich nietypowych i pomysłowych rozwiązań możemy skorzystać? 

Ciekawe i funkcjonalne rozwiązania

Na pierwszy rzut oka bateria umywalkowa kojarzy się z czymś prostym i oczywistym. Jednak nic bardziej mylnego! Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, które różnią się od siebie wyglądem i funkcjonalnościami. Te nowoczesne, starannie przemyślane propozycje dają nam gwarancję, że zarówno montaż, jak i późniejsze użytkowanie będzie proste i efektywne. Możemy wybierać spośród wielu produktów, które różnią się od siebie rozmiarami, sposobem działania, wyglądem i stylistyką. 

Główne elementy, na które warto zwrócić uwagę w czasie zakupu to:

  • korpus, który w większości przypadków jest odlewany z mosiądzu i którego wygląd różni się w zależności od zastosowania baterii,
  • ilość uchwytów: bateria może być jednouchwytowa (głowica mieszaczowa) lub dwuuchwytowa (głowica ceramiczna); oddzielnym rodzajem baterii są baterie termostatyczne,  
  • wylewka, która w bateriach mieszaczowych jest połączona z korpusem jako całość, a w przypadku baterii dwuuchwytowych jest mocowana na gwincie do korpusu,
  • aerator (sitko, perlator), który stanowi zakończenie wylewki i pomaga zaoszczędzić wodę, wpływając korzystnie na środowisko i nasz domowy budżet.

Oryginalny design i kolorystyka

Baterie umywalkowe różnią się także swoim designem, stylistyką i barwą. Co ważne, dostępne są rozwiązania w niemal każdym kolorze, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Do tradycyjnych rozwiązań zaliczamy baterie chromowane, które są wciąż bardzo popularne w polskich domach. Coraz częściej decydujemy się też na czarne, matowe elementy, które są bardzo modne i nowoczesne. Kolejnym rozwiązaniem są propozycje w kolorze złota, a także baterie w kolorze stali, antycznego brązu lub antycznego mosiądzu, który posiada dodatkowo ciekawą, niejednolitą strukturę. 

Kolejnym ważnym czynnikiem jest kształt baterii. Podobnie, jak to ma miejsce w przypadku koloru, forma baterii może być bardzo różna, często nawet fantazyjna. Na rynku pojawiają się nowe, coraz bardziej odważne i ciekawe rozwiązania, które stanowią przykuwający uwagę dodatek. Oczywiście wciąż dostępne są klasyczne rozwiązania z lekko zaokrąglonym korpusem. Coraz częściej wykorzystujemy jednak także innowacyjne produkty, takie jak baterie umywalkowe w kształcie kwadratu, prostopadłościanu, czy o innej nieregularnej formie.  

Co wybrać?

Skoro jest tyle rozwiązań, które różnią się sposobem działania, kolorem, kształtem i innymi elementami, to którą opcję warto wybrać? Oczywiście odpowiedź zależy przede wszystkim od naszych preferencji i od tego, w jakiej stylistyce czujemy się najlepiej. Czy powinien być to element klasyczny? Nowoczesny i minimalistyczny? A może chcemy wnieść do tradycyjnej przestrzeni nutkę oryginalności? Nawet jeśli to ostatnia opcja jest najbliższa naszemu sercu, pamiętajmy, że cała aranżacja powinna ze sobą współgrać i tworzyć jedną, spójną kompozycję. Pamiętajmy przy tym, że kluczowe znaczenie ma także jakość wykonania baterii, rodzaj użytych do jej stworzenia materiałów i sposób jej tworzenia. Dzięki tym elementom będziemy mogli używać danego produktu w efektywny sposób przez długie lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *