MENU

News

Tu dowiesz się wszystkich aktualności związanych z firmą Domeko.

Powrót do listy

Niezawodne sposoby na optyczne powiększenie małej łazienki

Mała łazienka

Wiele z nas w naszych domach czy mieszkaniach ma niewielkie łazienki. Wykańczając mieszkanie, stajemy przed dylematem – jak chociaż trochę można optycznie powiększyć to małe pomieszczenie? W dzisiejszym wpisie znajdziecie kilka niezawodnych sposobów na optyczne powiększenie małej łazienki.

1. Odpowiednie oświetlenie

Dobrze oświetlone wnętrze staje się jaśniejsze, a przez to wydaje nam się większe. Ważna jest temperatura i barwa światła oraz optymalna ilość punktów świetlnych. Oprócz centralnej lampy warto jest zamontować kilka dodatkowych punktów, które rozświetlą konkretne strefy (np. nad umywalką).

2. Kolory ścian i podłogi

Największą rolę w tworzeniu optycznej iluzji większej przestrzeni odgrywa barwa ścian i podłogi. Dobrze sprawdzają się w takim przypadku jasne i chłodne kolory. Wybierając odpowiednią glazurę, miejmy to na uwadze. Strzałem w dziesiątkę będą odcienie bieli, szarości, pastelowych błękitów albo różów. Pamiętajmy, że architekci wnętrz radzą, aby kolor podłogi różnił się od koloru ścian chociaż o jeden ton.

3. Większe płytki

Nawet malutka łazienka może wydawać się większa, jeżeli na ścianach położymy większy rozmiar płytek. Stworzy to odpowiednią iluzję optyczną większego wnętrza. Decydując się na płytki w prostokątnym formacie, lepiej będzie ułożyć je poziomo, to spowoduje, że pomieszczenie będzie sprawiało wrażenie szerszego. Dodatkowo można ułożyć płytki w taki sposób, aby fuga była niemal niewidoczna – taki zabieg spowoduje, że wnętrze będzie się wydawało jeszcze większe, bo znikną linie nieestetycznych podziałów, a jasna glazura będzie tworzyć wizualną całość.

4. Płytki w błysku

Mała łazienka będzie wyglądała znacznie korzystniej, jeżeli zdecydujemy się na glazurę o błyszczącej, wypolerowanej nawierzchni. Dzięki temu światło będzie się odbijać od ścian, co doda wnętrzu głębi.

5. Duże lustra

Rewelacyjnym pomysłem jest zawieszenie na ścianach dużych luster. Najlepsze będą modele pozbawione grubych, masywnych ram.

6. Zgrabna armatura

Do małych metraży wybieraj zgrabną armaturę, która nie przytłoczy niewielkiej przestrzeni swoimi masywnymi bryłami.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *