MENU

News

Tu dowiesz się wszystkich aktualności związanych z firmą Domeko.

Powrót do listy

Trochę egzotyki w mieszkaniu, czyli o podłogach bambusowych

Trochę egzotyki w mieszkaniu, czyli o podłogach bambusowych

Szukając desek podłogowych do naszego domu lub mieszkania, najczęściej wybieramy drewno rodzime takie jak dąb, jesion, buk czy orzech. Coraz popularniejsze stają się jednak również deski podłogowe wykonane z drewna egzotycznego, w tym między innymi z bambusa. Wyróżniają się one nie tylko oryginalnym wyglądem, ale również wysokimi walorami użytkowymi.

Bambusowe deski podłogowe produkuje się ze skręconych, a następnie sprasowanych włókien, dzięki czemu wyróżniają się niezwykłą twardością – trzy razy wyższą niż w przypadku desek dębowych. Są również bardzo odporne na wgniecenia, stabilne wymiarowo w przypadku zmian w poziomie wilgotności oraz nie odbarwiają się pod wpływem promieniowania UV. Pozwala to na ich wykorzystywanie nawet w bardzo intensywnie użytkowanych pomieszczeniach mieszkalnych oraz w obiektach użyteczności publicznej, takich jak biura, hotele czy restauracje.

Dodatkowo wszystkich, którzy dbają o przyrodę, ucieszy fakt, że pozyskiwanie bambusa nie wiąże się z wycinką lasów, ponieważ rośnie on na plantacjach, a wycinane są tylko poszczególne łodygi, a nie całe rośliny.

Oferowane przez firmę Domeko deski bambusowe wyróżniają się nie tylko trwałością i łatwym montażem, ale przede wszystkim egzotycznym pięknem, stąd ich coraz większa popularność.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą firmy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *