MENU

News

Tu dowiesz się wszystkich aktualności związanych z firmą Domeko.

Powrót do listy

Jak urządzić małą łazienkę?

Jak urządzić małą łazienkę?

Urządzanie małej łazienki to trudne zadanie, ponieważ na niewielkiej powierzchni musimy zmieścić wszystkie niezbędne urządzenia sanitarne i meble. Dodatkowo chcielibyśmy, aby wszystko to było nie tylko funkcjonalne, ale też efektownie zaaranżowane, a wnętrze nie wyglądało przy tym na przeładowane.
Jeśli mamy bardzo mało miejsca, to przede wszystkim rezygnujemy z wanny i wybieramy prysznic, który nie zajmuje dużo przestrzeni. Do prysznica możemy dobrać brodzik, albo po prostu zamontować odpływ bezpośrednio w podłodze, co pozwoli na zaoszczędzenie dodatkowych centymetrów.
Na niewielkiej powierzchni liczy się pomysłowe wykorzystanie każdego miejsca, dlatego dobrym rozwiązaniem może być również zamontowanie półek nad pralką czy obudowanie instalacji sanitarnych w taki sposób, by i tam powstały dodatkowe półki.
Podczas projektowania łazienki o małej powierzchni, warto zwrócić uwagę również na dobór odpowiednich elementów wykończeniowych, czyli takich, które optycznie powiększą pomieszczenie. Bardzo pomocne są w tym lustra, które dają złudzenie dużej przestrzeni, a także jasne, gładkie płytki z cienkimi fugami. Wiele może zdziałać również dobre oświetlenie, a w łazience potrzebne są przynajmniej dwa jego rodzaje – takie, które rozświetli całe pomieszczenie oraz lampy zamontowane nad lustrem. Pomysłowe oświetlenie doda łazience głębi i niepowtarzalnego uroku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *