MENU

News

Tu dowiesz się wszystkich aktualności związanych z firmą Domeko.

Powrót do listy

Jak wybierać meble do łazienki?

Jak wybierać meble do łazienki?

Pierwszym etapem urządzania łazienki jest kupno armatury sanitarnej i rozmieszczenie jej w pomieszczeniu. Dopiero po zamontowaniu tego typu elementów możemy oszacować, ile miejsca nam jeszcze pozostało na meble. Musimy pamiętać również, aby zostawić odpowiednio dużo przestrzeni wokół umywalki, muszli klozetowej i wanny – dostęp do tych urządzeń powinien być zawsze swobodny.
Biorąc pod uwagę te wszystkie ograniczenia, możemy teraz zaplanować układ mebli. Warto przy tym skorzystać z pomocy specjalnych programów, które wspomagają projektowanie i tworzą wizualizacje przestrzenne.
Jeżeli nie korzystamy z gotowych zestawów i kupujemy meble pochodzące od różnych producentów, dobieramy je w taki sposób, aby pasowały do siebie oraz do innych elementów łazienki pod względem stylistyki i koloru. Jeśli chodzi o dostępne materiały, to możemy wybrać spośród metalu, szkła, drewna czy płyty meblowej.
Pamiętajmy jednak, że w łazience panuje szczególny mikroklimat – wysoka wilgotność, dlatego meble powinny zostać przed nią odpowiednio zabezpieczone. Elementy drewniane i drewnopochodne pokrywa się specjalnymi lakierami lub folią, a okucia i inne fragmenty metalowe powinny być wykonane ze stali nierdzewnej albo w inny sposób chronione przed rdzą.
Warto również kupować meble łazienkowe z jednej serii, żeby zachować jednolity wystrój i nie wprowadzać chaosu.
Jeszcze raz zachęcamy do skorzystania z dostępnej w naszej firmie usługi aranżacji, aby jak najlepiej rozplanować rozmieszczenie wszystkich elementów w łazience!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *