MENU

News

Tu dowiesz się wszystkich aktualności związanych z firmą Domeko.

Powrót do listy

Zainwestowanie w bidet – kiedy to ma sens?

bidet

Dzisiejsza stylistyka bazuje na minimalizmie i stosowaniu rozwiązań, które pozwalają dobrze wykorzystać dostępną przestrzeń. Wiele osób zastanawia się jakie elementy powinny znaleźć się w pomieszczeniu, tak by było ono funkcjonalne, ale wciąż prezentowało się nowocześnie. Oprócz standardowych rozwiązań, takich jak umywalka, czy kabina prysznicowa, możemy wykorzystać także bidet. Nie jest to wynalazek nowy, ponieważ jego korzenie sięgają XVII-wiecznej Francji. Jednak czy obecnie element ten wciąż niezbędny? Kiedy montowanie go ma sens? W naszym artykule odpowiadamy na te pytania i podpowiadamy, jak wkomponować bidet w wystrój nowoczesnej i funkcjonalnej łazienki.   

Bidet – czym jest? Jaką funkcje pełni?

Bidet to specjalne urządzenie sanitarne, dzięki któremu możemy przeprowadzić w sposób komfortowy zabieg podmywania się. Dzięki swojej budowie zapewnia wygodę i pozwala na bezpieczne zadbanie o higienę osobom z różnych grup wiekowych. Należy podkreślić, że proponowane obecnie rozwiązania doskonale komponują się z innymi elementami pomieszczenia i zachwycają swoją warstwą wizualną. 

Obecnie na rynku dostępne są dwie główne grupy produktów, czyli bidety stojące, a także bidety wiszące. Na uwagę zasługują jednak także baterie z rączką natrysku i automatyczne deski myjące.  

Czy to ma sens?

Jednak czy bidet naprawdę jest niezbędnym elementem wyposażenia łazienki? Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie zależy od naszych nawyków, stanu zdrowia i ogólnych preferencji. W wielu sytuacjach okazuje się on jednak wprost niezastąpiony. Bidet jest pomocny, gdy:

  • zależy nam na szybkim odświeżeniu, a nie mamy możliwości skorzystania ze standardowego prysznica,  
  • należymy do grupy osób z ograniczeniami ruchowymi, czyli do grona seniorów lub osób niepełnosprawnych,
  • z naszej łazienki korzysta kobieta w ciąży,
  • zmagamy się z nawracającymi infekcjami okolic intymnych, w przypadku których higiena ma kluczowe znaczenie.

Bidet sprawia, że zachowanie czystości staje się łatwe i nie wymaga dużych nakładów czasowych. Brak konieczności korzystania z prysznica i możliwość wygodnego oczyszczenia skóry to podstawowe zalety tego rozwiązania. Co ciekawe, bidet można zamontować nawet w małej, z pozoru nieustawnej łazience. Jak to możliwe?  

O czym pamiętać?

Jeśli uznamy, że w naszej łazience powinien znaleźć się bidet, musimy pamiętać o kilku ważnych zasadach jego montowania. Po pierwsze, warto wybrać model, który będzie pochodził z tej samej linii produktów, co inne elementy danego pomieszczenia. Pod uwagę należy wziąć przede wszystkim kolor, kształt i ogólną stylistykę. Po drugie, należy wybrać propozycję, która oprócz estetycznego wyglądu będzie komfortowa dla użytkownika. Kluczowym elementem jest łatwy dostęp do baterii i funkcjonalny system kontrolowania  zarówno temperatury wody, jak i kierunku jej strumienia. 

Kolejnym istotnym czynnikiem jest właściwe umiejscowienie bidetu względem innych elementów znajdujących się w łazience. O czym warto pamiętać? Przede wszystkim o tym, że:

  • aby zapewnić komfort użytkowania, po bokach bidetu musimy pozostawić sporą ilość wolnej przestrzeni,
  • w dogodnym miejscu powinien zostać zamontowany dozownik z płynem do higieny intymnej, 
  • należy zachować właściwe odległości od sedesu i innych sanitariatów łazienkowych – odległość ta musi wynosić minimum 30 centymetrów,
  • do bidetu należy dokupić baterię bidetową, którą dopasujemy do naszych potrzeb (istnieją modele montowane w otworze lub modele trójotworowe i baterie bidetowe przystosowane do montażu w ścianie). 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *