MENU

News

Tu dowiesz się wszystkich aktualności związanych z firmą Domeko.

Powrót do listy

Czym przyklejać płytki w łazience?

układanie płytek

Wykończenie łazienki to spore wyzwanie. Wybór odpowiednich materiałów wykończeniowych czy armatury łazienkowej zwykle zajmuje sporo czasu, ponieważ domownicy chcą, aby przestrzeń była funkcjonalna, a przy tym estetyczna. Jednym z elementów, które należy wybrać na początku prac, są płytki łazienkowe. Ważne jest, aby były odporne na wilgoć, a ich kolor pasował do zlewozmywaka, szafek czy innych elementów, które znajdą się w łazience. Oprócz tego należy również pamiętać, że aby okładziny były odporne na naciski, uderzenia, wilgoć czy zmiany temperatury, konieczne jest dobranie odpowiedniej zaprawy do przyklejenia ich.

Jaki klej wybrać do płytek w standardowych rozmiarach i do gresu? 

Wybór odpowiedniego kleju do płytek powinien być uzależniony nie tylko od miejsca, w którym będą położone, ale również od ich rodzaju. Jeżeli z armaturą łazienkową najlepiej będzie się prezentować gres, należy zadbać o to, aby klej miał odpowiednie parametry, ponieważ takie płytki charakteryzują się ograniczoną nasiąkliwością.

Właśnie dlatego zaprawa powinna wyróżniać się podwyższonymi parametrami przyczepności. Płytki o niewielkich rozmiarach również są wymagające, ponieważ podczas prac należy równo i dokładnie rozprowadzić klej po dużej liczbie kafelków. Wówczas należy sięgnąć po zaprawę, która równomiernie wiąże, a do tego jest łatwa w przygotowaniu, nakładaniu i rozprowadzaniu.

Jaki klej najlepiej się sprawdzi do płytek wielkoformatowych? 

Moda stale się zmienia, dlatego osoby urządzające łazienkę wybierają różne meble łazienkowe, armaturę czy wspomniane płytki. Sporą popularnością cieszą płytki wielkoformatowe, które pozwalają na uzyskanie ciekawego efektu w stosunkowo krótkim czasie. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się kleje żelowe.

Wyróżniają się przede wszystkim tym, że łatwo się je rozprowadza oraz mają dobrą przyczepność. W przypadku dużych płytek niezwykle ważne jest, aby były solidnie przyklejone. Jednym ze składników żelowych klejów jest krzemian, który poprawia jego właściwości robocze, w związku z czym świetnie sprawdzi się w przypadku wielkoformatowych płytek przyklejanych w łazience.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *