MENU

News

Tu dowiesz się wszystkich aktualności związanych z firmą Domeko.

Powrót do listy

Czym się kierować przy wyborze drzwi wewnętrznych?

Czym się kierować przy wyborze drzwi wewnętrznych?

Drzwi wewnętrzne do pokoju, łazienki czy innych pomieszczeń są jednym z elementów mających istotny wpływ na wygląd wnętrza naszego domu lub mieszkania. Przed zakupem warto zwracać uwagę na różne ich parametry, takie jak wygląd, sposób otwierania czy materiał, z którego zostały zrobione.

Sposób otwierania

Najczęściej dostępne są drzwi otwierane – lewe lub prawe, które wymagają jednak sporo miejsca. Inny rodzaj to drzwi wahadłowe, których główne zalety to możliwość otwierania poprzez pchnięcie, bez użycia klamki, oraz samoczynne zamykanie.

Mniej miejsca wymagają drzwi przesuwne i harmonijkowe, które znakomicie sprawdzają się, gdy trzeba oddzielić od siebie dwa pomieszczenia, a nie ma miejsca na zamontowanie tradycyjnych drzwi.

Materiał

Tutaj wybór jest szeroki, ponieważ dostępne są zarówno drzwi z drewna, jak i z materiałów drewnopochodnych. Skrzydła drzwi mogą być pokryte również okleiną, na przykład laminatem ze sztucznego tworzywa imitującego wygląd drewna, albo fornirem z naturalnego drewna. W drzwiach wewnętrznych często umieszczane są elementy szklane, które mogą być dobrym sposobem na przykład na doświetlenie ciemnego przedpokoju. Przy wyborze drzwi warto zwracać uwagę na to, by współgrały z kolorami podłogi i mebli. Dlatego najlepiej kupować drzwi pod koniec urządzania mieszkania, gdy inne elementy są już zamontowane, albo przynajmniej dokładnie obmyślony został ich wygląd. Montaż drzwi powinien odbyć się po zakończeniu wszelkich prac mokrych w mieszkaniu, aby uniknąć spuchnięcia drzwi. Fachowcy z naszej firmy są wyposażeni w odpowiedni sprzęt, który określa wilgotność w mieszkaniu.

Konstrukcja skrzydła

Istotną kwestią jest również wypełnienie drzwi. Najdroższe jest lite drewno(od 2500 zł za sztukę drzwi), wymaga ono bowiem sezonowania i suszenia w odpowiednich warunkach. Natomiast najbardziej popularne są płyty wiórowe lub wiórowe otworowane, obłożone płytami HDF, na które z kolei nałożony został fornir lub folia. Takie drzwi są bardzo trwałe, wyglądają jak naturalne drewniane, a są sporo tańsze. Ostatni rodzaj wypełnienia to plaster miodu. Jest ono najtańsze, jednak najsłabsze, ponieważ składa się z kartonowej konstrukcji przypominająca plaster miodu, obłożonej płytami HDF. Taka konstrukcja skrzydła jest jednak nietrwała i kolejne mocniejsze trzaśnięcie drzwiami może je połamać.

Przylga i zawiasy

Wśród drzwi możemy wymienić również te, które są przylgowe i bezprzylgowe. Te pierwsze to standardowe, gdzie przylga opiera się na ościeżnicy, a zawiasy są widoczne. Drugie zaś charakteryzują się tym, że drzwi licują się z ościeżnicą, tworząc jednolitą płaszczyznę, natomiast zawiasy albo są połowicznie, albo całkowicie ukryte w futrynie. Takie rozwiązanie jest jednak nieco droższe.

Zapewniamy, że w naszej firmie na pewno znajdą Państwo produkt dla siebie niezależnie od grubości portfela!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *