MENU

DrzwiNasz asortyment składa się przede wszystkim z produktów niezbędnych do aranżacji łazienki. Te artykuły nie wyczerpują jednak naszej oferty. Dystrybuujemy również inne produkty do wyposażenia pomieszczeń mieszkalnych, w tym wyroby z zakresu stolarki otworowej. Zapewniamy drzwi i okna, które są podstawowymi elementami wykończenia. Pełnią wiele funkcji, począwszy od zapewnienia bezpieczeństwa domu czy mieszkania, po jego komfort termiczny. W istotnym zakresie wpływają także na wystrój wnętrz i wygląd całego domu. Dlatego tak ważne jest odpowiednie dopasowanie ich wzornictwa i parametrów technicznych. O jakości naszych produktów świadczy to, że pochodzą od najlepszych polskich wytwórców. Oferujemy między innymi niezawodne drzwi Pol-Skone, które powstają w oparciu o najnowsze technologie i najlepsze materiały.


Nasza oferta składa się z drzwi i okien następujących firm:

  • Classen,
  • Gerda,
  • Pol-Skone,
  • Porta,
  • DRE,
  • Vasco

Oferowana przez Domeko stolarka drzwiowa i okienna to nie tylko drzwi i okna. W sprzedaży mamy bogaty wybór akcesoriów takich jak: ościeżnice, klamki, moskitiery, ograniczniki i wiele innych.

Montaż drzwi

Aby zagwarantować Państwu komfort zakupu, oferujemy doradztwo oraz montaż drzwi i okien w Warszawie. Zapewniamy solidne wykonawstwo i profesjonalny montaż zakupionych u nas drzwi. Każde zlecenie wykonujemy rzetelnie, ponieważ zależy nam na zadowoleniu i satysfakcji naszych Klientów. Montaż drzwi wykonają autoryzowani Montażyści, dzięki czemu będą mogli Państwo cieszyć się z ich funkcjonalności przez wiele lat. Zapewniamy gwarancję zamontowanych przez nas drzwi. Jeśli chcą Państwo uzyskać więcej informacji w tym zakresie – zapraszamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i podpowiemy, jakie drzwi najlepiej sprawdzą się w mieszkaniu naszego Klienta.
Zapraszamy do naszego sklepu w Warszawie, pomożemy dobrać drzwi i okna, które spełnią Państwa wymagania.

Montaż drzwi - na co zwrócić uwagę?

Pierwszą kwestią, na jaką należy zwrócić uwagę przy montażu drzwi, jest podjęcie decyzji, czy zadanie wykonamy sami, czy zlecimy je specjalistycznej ekipie. Choć może wydawać się inaczej, nie jest to zadanie proste i bez odpowiedniego sprzętu i doświadczenia, łatwo uszkodzić drzwi, lub futryny. Warto mieć na uwadze, że doświadczenie oraz odpowiednie narzędzia mogą ten proces skrócić, czyniąc go bardziej sprawnym. Decydując się na pomoc profesjonalistów, warto natomiast przyjrzeć się efektom ich pracy i odebrać ją w oparciu o konkretne parametry i wytyczne. Na co więc warto zwrócić uwagę?

Przy poprawnym montażu drzwi najważniejsze jest zachowanie pionów zarówno wobec ściany, jak i wobec wewnętrznej części drzwi oraz zachowanie te samej szerokości przejścia na całej wysokości futryny. Dbając o właściwą pionizację, można mieć pewność, że również praca zamków i zawisów będzie prawidłowa. Nie bez znaczenia jest także odpowiednie pianowanie futryn – tak, aby pianka montażowa ich nie wypaczyła. Warto także mieć na uwadze dużą podatność drzwi na uszkodzenia w trakcie montażu. Co ważne, osoba bez doświadczenia może mieć mylne odczucie, że drzwi muszą się „dotrzeć” – a źle obsadzone będą się samoczynnie otwierać i zamykać, co w przyszłości może znacząco obniżać komfort użytkowania i wpływać na przyspieszoną ich eksploatację. Kolejną sprawą, jaką należy mieć na uwadze, jest poprawne działanie zamków oraz zawiasów. Trzeba sprawdzić, czy metalowe elementy drzwi „chodzą” płynnie i nie zacierają się oraz czy klamki oraz elementy wykończeniowe i ozdobne (takie jak listwy) działają sprawnie. Z powodu mnogości działań przy montażu drzwi nie warto robić tego samodzielnie – lepiej zlecić to specjalistom.

Jak odróżnić drzwi prawe od lewych?

Bardzo dużo Klientów ma problem z odróżnieniem drzwi prawych od lewych. Ich określenie nie jest bowiem takie proste. Aby odróżnić drzwi prawe od lewych, należy stanąć przed drzwiami tak, aby widoczne były zawiasy. Jeżeli zawiasy znajdują się po lewej stronie – drzwi są lewe, natomiast jeśli zawiasy są po prawej stronie – są to drzwi prawe. Taki sposób odróżniania drzwi prawych od lewych sprawdza się zarówno w przypadku drzwi wewnętrznych, jak i zewnętrznych, niezależnie od tego, czy drzwi otwierają się do środka, czy na zewnątrz pomieszczenia. Umiejętność odróżniania drzwi prawych od lewych jest potrzebna przy zakupie nie tylko drzwi, ale również klamek bądź zamków.