MENU

News

Tu dowiesz się wszystkich aktualności związanych z firmą Domeko.

Powrót do listy

Jak dobrać kabinę prysznicową do małej łazienki?

Wyposażenie małej łazienki

Małe łazienki mogą być w pełni funkcjonalne i przytulne, jednak ich urządzanie i wyposażanie w podstawowe elementy bywa sporym wyzwaniem. Najczęściej znajdują w nich zastosowanie kabiny prysznicowe, które przy niewielkim metrażu okazują się praktyczniejszym rozwiązaniem niż standardowe wanny. W tym artykule podpowiemy, jakie modele kabin prysznicowych sprawdzą się najlepiej w przypadku małych łazienek.

Wymiary kabiny prysznicowej

Wymiary kabiny prysznicowej uzależnione są od kilku czynników. Kluczowa jest oczywiście ilość miejsca, jakim dysponujemy w danym pomieszczeniu. W tym przypadku trzeba zwrócić uwagę na to, aby wybrany rozmiar kabiny umożliwia ustawienie w łazience innych sprzętów, nie ograniczając przy tym swobody ruchów użytkowników. Istotny jest także komfort podczas użytkowania natrysku, więc warto uwzględnić również indywidualne preferencje i uwarunkowania użytkowników.

Kabina narożna i przyścienna – optymalne rozwiązanie w małych łazienkach

W przypadku małych łazienek bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się przede wszystkim kabiny przyścienne i narożne. Ze względu na specyfikę montażu pozwalają one na optymalne wykorzystanie wolnej przestrzeni w pomieszczeniu. Można je również ustawić w taki sposób, aby zajmowały jak najmniej wolnej przestrzeni, a jednocześnie gwarantowały wygodne i bezpieczne użytkowanie. Dobrze zaprojektowane kabiny narożne, chociaż wydają się niewielkie, są bardzo przestronne. Montowane są w narożniku, wykorzystując dwie ściany łazienki. Mogą mieć kształt półokrągły, trójkątny, pięciokątny, kwadratowy lub asymetryczny. Kabiny przyścienne również ustawiane są przy ścianie łazienki, jednak wystarczy tylko jedna ściana. Zwykle zajmują nieco więcej miejsca niż typowe narożne.

Kabiny kwadratowe i prostokątne zajmują zwykle nieco więcej miejsca niż narożne o podobnym wymiarze podstawowym, chociaż ich wybór również może być uzasadniony w wielu łazienkach o niewielkim metrażu.

Bardzo dużo swobody w planowaniu przestrzeni zapewniają kabiny prysznicowe czterościenne. Ich plusem jest możliwość ustawienia w praktycznie dowolnym miejscu.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *