MENU

News

Tu dowiesz się wszystkich aktualności związanych z firmą Domeko.

Powrót do listy

Jak wybierać drzwi zewnętrzne?

Jak wybierać drzwi zewnętrzne?

Niezależnie od tego, czy mieszkamy w domu jednorodzinnym, czy w bloku, drzwi wejściowe muszą przede wszystkim spełnić bardzo ważną funkcję zapewnienia nam bezpieczeństwa. Drzwi zewnętrzne do domu lub mieszkania powinny nas chronić nie tylko przed włamywaczami, ale również przed zimnem, upałami czy pożarem.

Możemy wybierać spośród wielu materiałów, w tym drewna, utwardzonego PCV, włókna szklanego, stali i aluminium. Jednak niezależnie od zastosowanego materiału najważniejsze jest, żeby wewnątrz drzwi umieszczona została termoizolacja. Dzięki niej unikniemy dużych strat energii i zaoszczędzimy na ogrzewaniu domu.

Aby zapewnić bezpieczeństwo domownikom, drzwi powinny być odpowiednio wytrzymałe i wyposażone w atestowane zamki, bolce antywyważeniowe oraz inne elementy zapobiegające włamaniu.

Ostatnim istotnym elementem jest barwa i wygląd drzwi, które powinniśmy dobrać do odcienia elewacji, koloru ram okiennych w budynku, bram garażowych i dachu. Warto, aby te wszystkie elementy stanowiły spójną całość utrzymaną w jednym stylu i pasujących do siebie barwach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *