MENU

News

Tu dowiesz się wszystkich aktualności związanych z firmą Domeko.

Powrót do listy

Nowe drzwi na starej futrynie. Czy to możliwe?

drzwi

Każde drzwi z biegiem lat niszczą się i wyglądają coraz mniej estetycznie. Czasami zdarza się, że sami niechcący je uszkodzimy, np. w trakcie wnoszenia dużych i ciężkich przedmiotów, lub zniszczy nam je włamywacz. Wymiana futryn może być bardzo problematyczna, a czasami wręcz technicznie niemożliwa. Czy nowe drzwi da się zamontować na starej ościeżnicy? Tak, jest to możliwe.

Zabudowa starych futryn

Pierwsza metoda polega na zabudowie starych futryn nowymi ościeżnicami. Producent drzwi przygotowuje w tym wypadku zarówno same drzwi, jak i okładki futryn na wymiar. Po zamontowaniu całości światło przejścia zmniejsza się co prawda o maksymalnie 6-8 centymetrów, jednak zazwyczaj jest to różnica niezauważalna. Montaż ościeżnic nakładkowych jest stosunkowo prosty i szybki. Efekt wymiany drzwi w ten sposób przechodzi do tego najśmielsze oczekiwania – wyglądają one kompletnie i bardzo nowocześnie. Osoby spoza branży z pewnością nawet nie domyślą się, że pod nową futryną znajduje się stara.

Montaż drzwi na stare futryny

Na większości starych futryn da się też zamontować nowe drzwi, o ile zgadza się rozstaw zawiasów. Najlepiej jednak przed złożeniem zamówienia na nowe drzwi wezwać fachowca, który dokładnie wszystko wymierzy i oceni, czy futryna nie wypaczyła się przez lata, lub w jakikolwiek inny sposób nie uniemożliwia montażu. Do zmierzenia jest przede wszystkim szerokość felcu, czyli wcięcia, dzięki któremu drzwi wchodzą w futrynę. W starych domach i mieszkania otwór futryny odbiega też wymiarami od standardowych 200 × 90 cm. Jeśli będzie to konieczne, być może drzwi będzie trzeba wykonać na zamówienie. Jeśli chodzi o zawiasy, te można wymienić na nowe, lecz nic nie stoi na przeszkodzie, by drzwi zamontować na starych, o ile oczywiście są w pełni sprawne. Dlatego często najlepszym rozwiązaniem jest w tej sytuacji po prostu wstawienie nowych drzwi i zlecenia tego zadania wyspecjalizowanej ekipie, która od początku do końca przeprowadzi taką usługę.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *