MENU

News

Tu dowiesz się wszystkich aktualności związanych z firmą Domeko.

Powrót do listy

Popularny dylemat: wanna czy prysznic?

Wanna czy prysznic

Osoby urządzające swoje nowe mieszkanie często stają przed dylematem: co zamontować w łazience? Lepsza będzie wanna czy prysznic? Oczywiście oba rozwiązania mają swoich zwolenników i przeciwników, warto wiec przyjrzeć się plusom i minusom każdego z nich.

Montaż wanny

Wiele osób nie wyobraża sobie łazienki bez wanny. Zalety posiadania wanny opiewają ci, którzy uwielbiają leniwie wylegiwać się w gorącej wodzie. Jest ona szczególnie uwielbiana przez kobiety, które często wykonują różnego rodzaju zabiegi pielęgnacyjne. Mogą one zadbać o swoje ciało podczas kąpieli, w wygodnej, stabilnej pozycji. Wanna jest też wygodnym rozwiązaniem dla osób, które mają małe dzieci. Można w niej komfortowo wykąpać malucha, który może zając się w tym czasie pływającymi zabawkami. Wanna jednak, nawet ta najmniejsza, zajmuje sporo miejsca w łazience. Dlatego też osoby, które są właścicielami małych łazienek, zazwyczaj z niej rezygnują. Ci, którzy mają łazienki średnie, mogą przemyśleć montaż wanny w niestandardowym kształcie, np. wanny narożnej. Będzie ona idealnym kompromisem pomiędzy posiadaniem wymarzonej wanny a oszczędnością miejsca w łazience.

Montaż prysznica

Część ludzi woli z kolei kabiny prysznicowe. Twierdzą oni, że branie prysznica jest zdrowsze, szybsze i bardziej ekologiczne. Pod prysznicem wygodniej też umyć psa, który zamienił się w kulkę błota podczas jesiennego spaceru. Prysznic z pewnością zajmuje mniej miejsca w łazience, dlatego czasami jest jedyną opcją. Jednak osoby uwielbiające wylegiwanie się w wodzie nie muszą czuć się zawiedzione: nowoczesne kabiny zrekompensują im brak wanny różnymi rodzajami hydromasaży. Prysznic w łazience jest też… modny. W nowoczesnych, minimalistycznych apartamentach odchodzi się wręcz od tradycyjnych kabin i brodzików, na rzecz odpowiednio pochylonych podłóg z kafelków i prawie niewidocznej, szklanej zabudowy. Całość optycznie powiększa łazienkę i dodaje jej futurystycznego pazura. Osoby niezdecydowane często decydują się na montaż wanny ze szklanymi drzwiami i wysokim uchwytem na prysznic.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *