MENU

News

Tu dowiesz się wszystkich aktualności związanych z firmą Domeko.

Powrót do listy

Rozwiązaia które pomogą Ci oszczędzić wodę w łazience

dłonie kobiety sprawdzającej temperaturę wody pod prysznicem

Bycie eko nie jest już trendem, ale sposobem na życie. Jednym z filarów dbania o środowisko jest ograniczanie zużycia wody. Zasoby wody pitnej na świecie z roku na rok maleją, dlatego tak ważne jest to, by wodę oszczędzać. Jeśli chcesz racjonalnie gospodarować jej zużyciem, najpierw musisz zmienić swoje przyzwyczajenia. Nieodzowną pomocą mogą się przy tym okazać nowoczesne rozwiązania stosowane w łazienkach.

Najlepsze sposoby na oszczędzanie wody w łazience

Już nawet dzieci wiedzą, że, chcąc ograniczyć zużycie wody, długie kąpiele w wannie warto zamieniać na szybkie i orzeźwiające prysznice. Wybór prysznica zamiast wanny jest zatem pierwszym, ważnym krokiem, który pozwoli Ci każdego dnia zaoszczędzić przynajmniej kilka litrów wody. Poza tym, że kabiny prysznicowe pozwalają redukować ilość zużycia wody, są też praktyczne w aranżacji. Sprawdzą się więc na każdym metrażu, nawet w ciasnych łazienkach.

Zużycie wody możesz też ograniczyć poprzez właściwy dobór armatury łazienkowej. Dobrym rozwiązaniem będzie montaż bezdotykowych baterii umywalkowych. Krany działające dzięki fotokomórkom samoczynnie się włączają i wyłączają. W ten sposób, w każdej chwili, gdy oddalisz dłonie od czujnika ruchu, przepływ wody ustąpi, a to zapobiegnie jej stratom. Dzięki temu podczas mycia zębów nie będziesz musiał już pamiętać o zakręcaniu kranu.

W oszczędzaniu wody pomoże Ci również montaż ograniczników jej przepływu. Wybór baterii z perlatorem zmniejszy jej zużycie nawet do 50% przy jednoczesnym braku utraty komfortu użytkowania kranu. Rozważnie dobieraj też spłuczki do WC. Obecnie istnieje wiele technologii, które pozwalają ograniczyć zużycie wody podczas spłukiwania. Jako przykłady można podać m.in. zakup spłuczek regulujących ilość wypływającej wody lub też systemów dwudzielnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *