MENU

News

Tu dowiesz się wszystkich aktualności związanych z firmą Domeko.

Powrót do listy

Trudny wybór – prysznic czy wanna?

Trudny wybór – prysznic czy wanna?

Często zdarza się, że mamy niewielką łazienkę i wtedy podczas jej wykańczania albo remontu stajemy przed trudnym wyborem – czy zamontować wannę, czy tylko prysznic. Przed podjęciem decyzji warto zapoznać się z zaletami jednego i drugiego rozwiązania.

Nowoczesny prysznic

W ostatnich latach coraz popularniejsze stają się prysznice, brodziki i kabiny natryskowe, przede wszystkim dlatego, że zajmują mniej miejsca niż wanna. Dzięki nim możemy umyć się o wiele szybciej, co cenią sobie ludzie aktywni i mający mało czasu. Korzystanie z kabiny jest również łatwiejsze dla osób starszych i małych dzieci, ponieważ eliminuje konieczność przekraczania wysokiego progu. Dodatkowo możliwe jest wstawienie małego krzesełka pozwalającego na mycie się na stojąco. Prysznic zamiast wanny to również spora oszczędność wody.

A może jednak wanna…

Wanna jest rozwiązaniem tradycyjnym, które dzisiaj wybiera się rzadziej, ale wciąż istnieje spora grupa osób, która z niego nie rezygnuje. Dzięki niej można brać długie relaksujące kąpiele przy świecach i w ten sposób wypoczywać po trudnym dniu. Bardzo dobrze sprawdza się również, gdy mamy małe dzieci.

Dobre połączenie

Można również próbować łączyć obie opcje, jeśli z żadnej nie chcemy zrezygnować. W takim przypadku dobrym pomysłem jest montaż zestawu prysznicowego w wannie i osłonięcie jej zasłoną lub parawanem, aby woda nie rozpryskiwała się po całej łazience. Inne rozwiązanie to prysznic z głębokim brodzikiem, który pełni funkcje zbliżone do wanny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *