MENU

News

Tu dowiesz się wszystkich aktualności związanych z firmą Domeko.

Powrót do listy

Wanna – która najlepsza?

wanna

Łazienka to ważne miejsce w każdym domu, oprócz zadbania o własną higienę, możemy tutaj wypocząć, zrelaksować się i wyciszyć. Najlepszym do tego miejscem jest bezsprzecznie wanna. Nazywana jest często domowym SPA, ponieważ potrafi zapewnić nam prawdziwą, głęboką regenerację. Możemy w niej zatopić smutki dnia, odprężyć się po wysiłku fizycznym, albo rozgrzać podczas męczącej choroby. Jaką wannę wybrać?
Oferta sklepów jest duża. Najpierw zdecydujmy z jakiego tworzywa ma być wykonana wanna.

Do wyboru mamy:
• Akrylowe – dostępne w różnych kształtach, lekkie, długo utrzymują ciepło, ale za to mało odporne na zarysowania.
• Stalowe – produkowane w różnych kształtach, stosunkowo niedrogie, odporne na uszkodzenia i działanie silnych detergentów, niestety ciepła woda dość szybko w nich stygnie.
• Żeliwne – są solidne, mają luksusowy wygląd, niestety są bardzo ciężkie, a wybór kształtów i kolorów jest ograniczony.

Drugim parametrem jest ilość miejsca w łazience. Jeśli mamy sporo przestrzeni, możemy wybierać wśród wielu kształtów i rozmiarów. Jeżeli metraż jest ograniczony, wannę powinniśmy dopasować do wielkości łazienki, pamiętając, że nie może utrudniać poruszania się po pomieszczeniu. Minimalna przestrzeń potrzebna dla człowieka po wyjściu z kąpieli między dłuższym bokiem wanny a ścianą to 55 cm, natomiast 100 cm zapewni nam pełen komfort i swobodę ruchów.

Należy zastanowić się nad jej kształtem. Najpopularniejsze są wanny prostokątne, ale na rynku mamy też do wyboru wanny narożne w kształcie trójkątów owalne i okrągłe. Kształt będzie zależał przede wszystkim od miejsca, w którym chcemy wannę umieścić. Duże łazienki dają możliwość zamontowania wanny wolno stojącej – owalnej bądź okrągłej, małe raczej nie pozostawiają wyboru i musimy wybrać wannę prostokątną albo trójkątną.
Zastanówmy się także czy zakupić wannę z gotową obudową, czy bez niej. Obudowa dedykowana danemu modelowi jest szybka w montażu, ale za to brak obudowy daje szerokie możliwości obudowania wanny płytkami, dzięki czemu można ją idealnie dopasować stylistycznie do reszty łazienki.
Warto pamiętać, że wanna zapewni mieszkańcom więcej odprężenia niż nawet najlepszy prysznic, więc jeśli tylko pozwala nam na to miejsce, nie należy z niej rezygnować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *