MENU

News

Tu dowiesz się wszystkich aktualności związanych z firmą Domeko.

Powrót do listy

WC. Stelaż czy kompakt?

wc kompakt

Osoby, które urządzają nową łazienkę, często zastanawiają się, jaką toaletę do niej wybrać. Obecnie ceramika sanitarna oferuje toalety na stelażu do zabudowy oraz tzw. kompakty, których wszystkie elementy są widoczne. Co jest lepszym wyborem?

WC na stelażu

WC na stelażu wydają się być bardziej estetyczne i… modniejsze. W nowoczesnych łazienkach stawia się właśnie na to rozwiązanie. Bo wbudowaniu stelażu w ścianę, widoczna jest tylko misa toalety i przycisk do spuszczania wody. To sprawia, że toaletę stosunkowo łatwo jest utrzymać w czystości. Nie ma bowiem żadnych ciasnych zakamarków, w których może zbierać się kurz. WC na stelażu pozwala także na uzyskanie odrobiny miejsca w małej łazience. Są za to przeważnie droższe niż zwykłe kompakty. Montaż WC na stelażu jest także trudniejszy, zazwyczaj wymaga pomocy fachowca. Zbiornik na wodę zabudowany zostaje w ścianie. Oznacza to, że w razie awarii toalety będzie nas czekał większy remont. Osoby przyzwyczajone do wrzucania detergentów do zbiornika nie będą miały tej możliwości.

WC kompakt

Ceramika sanitarna oferuje obecnie także wiele modeli toalet kompaktowych. Jeśli chodzi o małe łazienki, dostępne są wersje zminiaturyzowane, oraz narożne, które pozwalają na oszczędność miejsca. Główną zaletą toalet kompaktowych jest ich cena. Produkty najlepszych marek można kupić już za kilkaset złotych. Kompaktowe WC z łatwością można podłączyć samemu, nie ma w tym nic trudnego. Wszystkie elementy toalety są łatwo dostępne. Nie ma więc problemu, gdy chcemy usunąć drobną usterkę, większe naprawy nie wymagają kucia kafelków. WC kompaktowe przez mnogość elementów jest stosunkowo trudne do utrzymania w czystości. Na każdym z nich osiada kurz, który stosunkowo często trzeba wycierać. WC kompaktowe nie wygląda tak nowocześnie, jak to,  zamontowane na stelażu. Nie oznacza to jednak, że wygląda nieestetycznie lub gorzej – jest po prostu rozwiązaniem mniej oryginalnym i tradycyjnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *