MENU

News

Tu dowiesz się wszystkich aktualności związanych z firmą Domeko.

Powrót do listy

Jak wybrać najlepszą kabinę prysznicową?

Jak wybrać najlepszą kabinę prysznicową?

Aby wybrać kabinę prysznicową, która będzie spełniała wszystkie nasze oczekiwania, warto przed jej zakupem rozważyć kilka kwestii. Dzięki temu, gdy już wybierzemy się do sklepu, będziemy wiedzieć, jakiego typu produktu szukać.

Przede wszystkim istotny jest wybór rodzaju i wielkości, ponieważ kabina musi się zmieścić łazience i nie zajmować w niej zbyt wiele miejsca. Dostępne są kabiny narożnikowe symetryczne i asymetryczne, które nie wymagają dużej przestrzeni, dlatego warto je wybierać nawet do małych łazienek. W sprzedaży znajdują się również kabiny przyścienne – przylegające tylko do jednego boku łazienki, wnękowe – montowane we wnęce w pomieszczeniu oraz wolnostojące, które dobrze sprawdzają się w dużych pomieszczeniach kąpielowych.

Kolejny ważny wybór to rodzaj montażu, ponieważ kabinę możemy montować na kilka sposobów. Może być zamocowana po prostu na podłodze lub połączona z wanną, natomiast najczęstszym rozwiązaniem jest montowanie kabiny na brodziku.

Ostatnia kwestia, o której nie można zapomnieć, to sposób otwierania drzwi. Dostępne są skrzydłowe, przesuwne i składane, ale można też z nich zupełnie zrezygnować i zastosować konstrukcję, która nie pozwala na wylewanie się wody poza kabinę.

Ważnym aspektem jest jakość materiałów z których wykonana jest kabina. Istotne parametry to grubość szyby, stop aluminium wykorzystany w profilach, czy zawiasy i zaczepy wykonano z mosiądzu, czy z innych materiałów.

W naszym salonie w firmie Domeko na kabinach, które polecamy, podciągamy się, aby pokazać ich wytrzymałość 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *