MENU

News

Tu dowiesz się wszystkich aktualności związanych z firmą Domeko.

Powrót do listy

Z brodzikiem czy bez – która kabina prysznicowa będzie lepsza dla Ciebie?

prysznic bez brodzika

Coraz więcej osób urządzających swoje nowe domy i mieszkania rezygnuje z wygodnej wanny na rzecz prysznica. Prysznic jest rozwiązaniem nie tylko bardziej ekonomicznym i ekologicznym, ale też zajmuje mniej miejsca w łazience. Wybierając prysznic do swojego domu prędzej czy później będzie trzeba zadać sobie pytanie: chcemy zwykłej kabiny prysznicowej z brodzikiem, czy może wolimy nowoczesny prysznic typu walk-in? Jakie wady i zalety mają oba rozwiązania? W dzisiejszym wpisie dokładnie przyjrzymy się obu rozwiązaniom.

Kabina z brodzikiem

Kabina z brodzikiem to rozwiązanie dla osób, które wyraźnie chcą oddzielić w łazience strefę mokrą od suchej. Montaż gotowej kabiny nie wymaga też większego remontu – podłogi nie trzeba profilować tak, by woda spływała do odpływu, z tym zadaniem poradzi sobie brodzik. Jeśli chodzi o wybór samego brodzika, warto zastanowić się, czy wolimy brodzik bardzo niski, czy wysoki. Niski brodzik ułatwia wchodzenie do kabiny, zwłaszcza osobom starszym. Z kolei bardzo wysoki brodzik często bywa namiastką wanny – często znajduje się w nim wygodne siedzisko, wygodnie jest też w nim zrobić ręczne pranie w razie potrzeby, czy wykąpać psa. Do montażu gotowej kabiny prysznicowej z brodzikiem zazwyczaj nie trzeba wzywać też fachowca. Z tym zadaniem poradzi sobie każdy domowy majsterkowicz. Jeśli chodzi o wady tego rozwiązania, kabina z brodzikiem może być nieco uciążliwa w czyszczeniu, zwłaszcza w zakamarkach, gdzie drzwi poruszają się po szynach lub łączą z brodzikiem.

Prysznic walk-in

Chociaż prysznice bezbrodzikowe od dawna są montowane np. w hotelach czy szpitalach (gdzie ułatwiają dostęp osobom z ograniczeniami ruchowymi), moda na nie w domach prywatnych panuje od niedawna. Prysznice typu walk-in wyglądają niezwykle nowocześnie i minimalistycznie, stały się wręcz synonimem modnej łazienki. Prysznic bez brodzika może być zwykłą zamykaną kabiną, prawdziwym hitem jest jednak oddzielenie prysznica od reszty łazienki tylko jedną szybą. Dzięki temu zabiegowi łazienka wydaje się o wiele większa. Decydując się na to rozwiązanie, trzeba jednak brać pod uwagę, że tafla szkła powinna być dość spora, jeśli tuż obok znajduje się sucha część łazienki. Warto też postawić na kabinę lub szkło od dobrego producenta, tzw. szkło prysznicowe, które łatwo się czyści i nie pozostają na nim smugi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *